چاپ
ارسال به دوست

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سمنان:

ضبط و معدوم سازی بیش از 815 کیلوگرم فرآورده خام دامی غیرقابل مصرف در سمنان

815 کیلوگرم انواع فرآورده های خام دامی غیرقابل مصرف در شهرستان سمنان ضبط و معدوم گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سمنان دکتر مهدی حقیان فر رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سمنان از ضبط و امحاء  815 کیلوگرم انواع فرآورده های خام دامی غیرقابل مصرف خبر داد.  

وی در ادامه گفت : در راستای امنیت غذایی شهروندان بویژه در فصل گرما نسبت به بازرسی های سرزده توسط کارشناسان واحد نظارت این شهرستان از انواع صنوف مختلف شامل قصابی و مرغ فروشی و فروشگاههای زنجیره ای و خودروهای حمل در خرداد ماه سالجاری اقدام نموده و نسبت به ضبط موقت فرآورده های خام دامی غیر قابل مصرف ضمن اخذ نمونه و تحویل به آزمایشگاه اقدام گردید .

وی افزود: در خرداد ماه سالجاری مقدار 815 کیلوگرم فرآورده غیرقابل مصرف ضبط و معدوم و تعداد 3 واحد متخلف پلمپ و پرونده 4 واحد به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.

دکتر حقیان فر در پایان اضافه نمود: که با موارد مغایر با ضوابط بهداشتی برخورد قانونی لازم صورت می پذیرد و با متخلفین دراین امر برخورد قانونی خواهد شد همچنین از شهروندان محترم درخواست نمود که فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود در هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضاء درج شده روی محصولات بسته بندی همچنین به مهر دامپزشکی توجه نموده و از مراکز مجاز و تحت نظارت دامپزشکی خرید نمایند و موارد تخلف را به سامانه 1512 اداره کل دامپزشکی استان اطلاع دهند .


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٣٠١٧/
  • ٠٨:٥١ - 1399/03/29/
  • تعداد بازدید: 113

خروج