چاپ
ارسال به دوست

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان سمنان

آغاز فاز دوم طرح واکسیناسیون تب برفکی دام سنگین سال 99

آغاز فاز دوم طرح واکسیناسیون تب برفکی دام سنگین سال 1399 که در این فاز پیشبینی میشود45000 راس دام سنگین در 8 شهرستان بمدت 30 روز کاری علیه بیماری تب برفکی واکسینه شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سمنان دکتر حسن هاشم زاده معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان از آغاز فاز دوم طرح واکسیناسیون تب برفکی دام سنگین سال 99 خبر داد در این فاز پیشبینی میشود45000 راس دام سنگین در 8 شهرستان بمدت 30 روز کاری علیه بیماری تب برفکی واکسینه شود.

وی بیان نمود: بیماری تب برفکی نوعی بیماری ویروسی و به‌ شدت واگیردار و سریع الانتشار است و به دلیل شیوع گسترده، واکسیناسیون دام‌ها به تنهایی نمی‌تواند برای کنترل و پیشگیری از این بیماری مؤثر باشد، بنابراین رعایت مقررات و ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای نیز رعایت شود و لازم است دامداران از خرید و فروش و جابجایی دام بدون اخذ مجوز بهداشتی خودداری کنند.

دکتر هاشم زاده در پایان عنوان نمود: دامداران در صورت مشاهده علائمی چون ریزش بزاق، اختلال در بلع و کم خوراکی، لنگش، زخم های پستانی و تلفات احتمالی در اسرع وقت به دامپزشک مراجعه و با شماره 1512 تماس حاصل نمایند.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٥٢٤٢/
  • ١٣:٢٢ - 1399/06/11/
  • تعداد بازدید: 43

خروج