• 1400/07/12 - 15:46
  • تعداد بازدید : 20
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مسئول دفتر مدیرکل و روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سمنان

دیدار مدیرکل دامپزشکی استان با استاندار محترم سمنان در آستانه روز ملی دامپزشکی

سعید خباز از دیدار مدیرکل و جمعی از مدیران دامپزشکی استان با استاندار محترم سمنان در آستانه روز ملی دامپزشکی خبر داد:

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سمنان سعید خباز مسئول دفتر و روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سمنان با اعلام این خبر افزود: دکتر حمیدرضا حسینی مدیرکل دامپزشکی به همراه جمعی از مدیران دامپزشکی استان در آستانه روز ملی دامپزشکی با آقای مهندس سید محمدرضا هاشمی استاندار محترم سمنان دیدار نمودند.

وی در ادامه افزود: در این دیدار دکتر حسینی مدیرکل دامپزشکی استان ضمن تبریک انتصاب بجای آقای مهندس سید محمدرضا هاشمی بعنوان استاندار سمنان، گزارشی از اقدامات صورت پذیرفته توسط دامپزشکی استان در راستای وظایف سازمانی ارائه نمود.

در ادامه این نشست استاندار سمنان افزوند: دامپزشکی با سلامت دام و طیور مرتبط است که آن هم ارتباط مستقیم با تغذیه مردم دارد و فعالیت در این حوزه با سلامت جامعه گره خورده است و از سوی دیگر کمک به سلامت دام و طیور که محل سرمایه‌گذاری دامداران و عشایر بوده نیز بر عهده دامپزشکی است که با اقدامات و وظایف سازمانی خود حافظ سرمایه و بخشی از چرخه اقتصادی جامعه میباشد.

هاشمی با اشاره به قرارگرفتن استان سمنان در مسیر ترانزیت و همسایه بودن با استان های مهم کشور، افزود: این موقعیت جغرافیایی و همسایگی با استان قم به عنوان استان بزرگ تولیدکننده دام و همچنین قرارگیری استان سمنان در مسیر انتقال دام و طیور، حساسیت اجرای وظایف دامپزشکی را دوچندان می کند.

استاندار سمنان در پایان سخنان خود با اشاره به ارتباط مستقیم وظایف دامپزشکی با سفره مردم، تاکید کرد: دامپزشکی با آگاه سازی مردم با ضرورت های بهداشتی و شرح وظایف دامپزشکی مرتبط با سلامت تغذیه و در نتیجه سلامت جامعه می تواند گام های مهمی بردارد.

در انتها مدیرکل دامپزشکی استان با بیان بخشی از دستاوردهای این حوزه که رتبه اول استان در شاخص تولید اقلام داروهای دامپزشکی با فعالیت ۱۲ کارخانه و تامین ۵۰ درصد نیاز کشور در این بخش، فعالیت ۱۴ کشتارگاه و صادرات ۵.۲ میلیون دلار تولیدات دام و طیور استان در نیمه نخست ۱۴۰۰ بخشی از آن بود به سخنان خود پایان داد.

  • گروه خبری : اخبار اصلی اسلایدر اصلی
  • کد خبر : 277506
کلمات کلیدی
jafari zeinab

jafari zeinab

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه