• 1400/07/17 - 10:38
  • تعداد بازدید : 10
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیر کل دامپزشکی استان سمنان

امسال جوجه‌ریزی در استان سمنان ۱۰.۴ درصد افزایش یافت

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان از افزایش 10.4درصدی جوجه‌ریزی در استان خبر داد:

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سمنان ، دکتر حمیدرضا حسینی مدیرکل دامپزشکی استان با اشاره به افزایش 10.4درصدی جوجه ریزی در سال جاری اضافه نمود: یمه نخست امسال ۱۳ میلیون و ۸۹۱هزار و ۱۰۷ قطعه جوجه‌ریزی انجام شد و این در حالیست که در مدت مشابه سال گذشته، ۱۲میلیون و ۵۸۰ هزار و ۳۹۵ قطعه جوجه‌زیری انجام شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان خاطرنشان کرد: ۱۱ میلیون و ۵۹۸ هزار و ۷۴۹ قطعه طیور در کشتارگاه‌های استان سمنان در نیمه نخست امسال کشتار شد که از این میزان ۶۵ هزار و ۴۷۹ قطعه به دلیل عدم تایید از سوی کارشناسان دامپزشکی معدوم‌سازی شدند.

وی اضافه نمود: ۵۳۸ مزرعه مرغ گوشتی در استان سمنان فعال است که از این تعداد ۴۷ مزرعه در شهرستان آرادان، ۷۵ مزرعه در دامغان، ۹۳ مزرعه در سرخه، ۶۹ مزرعه در سمنان، ۱۳۴ مزرعه در شاهرود، ۴۹ مزرعه در گرمسار، ۴۸ مزرعه در مهدیشهر و ۲۳ مزرعه در میامی است.

وی افزود: به منظور تکمیل زنجیره تولید گوشت مرغ، هشت کشتارگاه طیور و ۲۲۵ ناوگان حمل دام و طیور زنده در استان سمنان وجود دارد.

دکتر حسینی یادآور شد: ۳۹ واحد تولید خوراک دام و طیور و یکهزار و ۲۴۴ واحد عرضه فرآورده‌های دام و طیور در استان سمنان فعال است.

در پایان مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: استان سمنان از لحاظ بیماری‌های مربوط به طیور به‌خصوص آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان جزو استان‌های سبز کشور است و همچنین برای حفاظت از سلامت طیور و ارتقای کیفیت گوشت مرغ تولیدی در استان همواره نظارت وجود دارد و آموزش‌های لازم به صورت دوره‌ای به بهره‌برداران ارائه می‌شود.

  • گروه خبری : اخبار اصلی اسلایدر اصلی
  • کد خبر : 277711
کلمات کلیدی
jafari zeinab

jafari zeinab

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه