• 99/11/13 - 11:55
  • تعداد بازدید : 34
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سمنان

پایان عملیات واکسیناسیون فاز سوم طرح تب برفکی دام سنگین در شهرستان سمنان

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سمنان از اتمام عملیات واکسیناسیون طرح تب برفکی دام سنگین فاز سوم سالجاری با پوشش حداکثری در شهرستان سمنان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سمنان دکتر مهدی حقیان فر رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سمنان با اعلام این خبر افزود: عملیات واکسیناسیون طرح تب برفکی دام سنگین فاز سوم سالجاری با پوشش حداکثری در شهرستان سمنان پایان یافت.

وی افزود : واکسیناسیون تب برفکی دام سنگین که از تاریخ 6/10/99 در شهرستان سمنان در دامداریهای صنعتی وسنتی شهرستان با مشارکت بخش خصوصی صورت پذیرفت با پوشش کامل  100 درصدی دام سنگین شهرستان پایان یافت.

وی بیان نمود : پوشش  ناکافی واکسیناسیون در سنوات قبل باعث شیوع مواردی نادر از این بیماری در سطح شهرستان در سالهای قبل شده بود که با روند پوشش حداکثری و ایمنی مطلوب در سطح گله های دام سنگین شهرستان انتظار می رود که موارد جدید ابتلاء به بیماری تب برفکی در سطح شهرستان بویژه در ایام پایانی سال به حداقل ممکن در سالهای اخیر برسد.

بیماری تب برفکی از جمله بیماریهای ویروسی دام با شیوع بالا می باشد که می تواند خسارات سنگینی را به اقتصاد دامداران وارد نماید وی در پایان با تاکید به رعایت موارد قرنطینه ای بهداشتی در سطح دامداریهای شهرستان توسط بهره بردارن ابراز امیدواری نمود که با مدیریت صحیح واکسیناسیون و رعایت اصول بیوسکیوریتی بتوان تا حد زیادی از این بیماری پیشگیری نمود.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اخبار شهرستان سمنان
  • کد خبر : 271190
کلمات کلیدی
jafari zeinab

jafari zeinab

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید