• 1403/03/12 - 08:28
  • تعداد بازدید : 142
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
ایمان فولادی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سرخه:

برخورد با عوامل حمل محموله ماهی تازه فاقد مجوز بهداشتی در شهرستان سرخه

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سمنان، ایمان فولادی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سرخه با اعلام این خبر افزود: یک خودروی حامل 3000 کیلوگرم ماهی تازه به دلیل عدم اخذ مجوزهای بهداشتی قرنطینه ای در پلیس راه شهرستان توسط کارشناس اداره دامپزشکی شهرستان و عوامل نیروی انتظامی توقیف گردید.

وی در ادامه گفت: راننده ی خودرو به اتهام حمل غیر مجاز جهت ادامه اقدامات قانونی به اداره تعزیرات حکومتی معرفی و محموله مذکور به جهت سیر مراحل قانونی وفق مقررات بهداشتی دامپزشکی توقیف گردید.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سرخه بیان نمود: ماهی یکی از منابع غذایی مفید برای سلامت انسان است و مصرف این فرآورده می‌تواند از بروز بسیاری از بیماری‌ها و کمبودهای بدن جلوگیری به عمل آورد؛ اما همین فرآورده باوجود فواید بسیار چنانچه شرایط نگهداری و حمل آن نامناسب باشد به‌سرعت فاسد خواهد شد و سلامتی را به خطر خواهد انداخت.

در پایان فولادی اضافه نمود: مالکین خودروهای حمل فرآورده های خام دامی باید توجه داشته باشند تنها در صورت داشتن گواهی حمل بهداشتی – قرنطینه ای دامپزشکی می توانند اقدام به حمل و جابجایی فرآورده های دامی نمایند و در صورت مشاهده هرگونه محموله از فرآورده خام دامی فاقد گواهی بهداشتی، طبق قوانین سازمان دامپزشکی با متخلفان برخورد می شود.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اخبار شهرستان سرخه
  • کد خبر : 320384
کلمات کلیدی
saeed khabbaz

saeed khabbaz

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه