چاپ
ارسال به دوست

رئیس دامپزشکی شهرستان سرخه

بازدید از دامدارایهای شهرستان سرخه در راستای رصد و پایش بیماری تب سه روزه

بازدید از دامداری های شهرستان سرخه جهت رصد و پایش بیماری تب سه روزه

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سمنان دکتر آیدین احمدی آذر رییس دامپزشکی شهرستان سرخه  با اعلام این خبر افزود: طی بازدید از دامداری های شهرستان سرخه جهت رصد و پایش بیماری تب سه روزه به دامداران محترم توصیه گردید نسبت به رعایت موازین بهداشتی اقدام کرده و با رعایت اصول بهداشتی با این بیماری مقابله کنند.

دکتر احمدی آذرتصریح کرد: با دفع اصولی فاضلاب دامداری‌ها میتوان از اشاعه برخی  بیماری ها جلوگیری کرده و از سایر امکانات و تجهیزات مراقبتی نیز میتوان در راستای کاهش جمعیت و پیشگیری از رشد و تکثیر بندپایان و حشرات از اطراف دامداری بهره برد.


وی افزود: دامداران بایستی نسبت به مایه کوبی دام‌ها علیه بیماری‌های تب برفکی، آبله، لمپی اسکین اقدام کرده و از هرگونه خرید و فروش و جابجایی دام‌ها با سابقه بهداشتی نامعلوم و بدون مجوز بهداشتی حمل نیز خودداری نمایند.

دکتر احمدی آذر گفت: از دامداران استان انتظار داریم با اکیپ‌های دامپزشکی و واکسیناتور در راستای ارائه خدمات دامپزشکی همکاری کرده و هرگونه شیوع و بروز بیماری در دام‌ها و تلفات غیر متعارف را به اداره دامپزشکی شهرستان‌ها و یا شماره تلفن ۱۵۱۲ گزارش دهند


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٦٤٩٩/
  • ١٨:٣١ - 1399/07/18/
  • تعداد بازدید: 22

خروج