چاپ
ارسال به دوست

نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان:

افزایش صادرات داروهای دامی/ ۲ برابر نیاز کشور دامپزشک داریم

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس گفت: ایران شش برابر کشورهای برتر در حوزه دامپزشکی، دارای نیروی انسانی متخصص و دامپزشک است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سمنان، غلامرضا کاتب ظهر شنبه در آئین افتتاح یک واحد تولیدی داروهای دامی در گرمسار ضمن بیان اینکه بسیاری از استانداردهای تعیین‌شده در تولید داروهای دامی مورد تأیید کشورهای برتر در تولید داروهای دامی است، اظهار داشت: ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه صادرات داروهای دامی به سازمان دامپزشکی ایران اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه سال گذشته ارز دولتی برای توسعه و تقویت تولید داروهای دامی در ایران اختصاص یافت، تصریح کرد: مهم‌ترین وظیفه نظام در شرایط فعلی حمایت از تولیدکنندگان داخلی است و باید از تمام ظرفیت‌های موجود در این راستا بهره‌برداری کرد.

فارغ‌التحصیلان رشته دامپزشکی دو برابر نیاز کشور است

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس با اشاره به ظرفیت‌های ویژه ایران در حوزه تولیدات دام و طیور خاطرنشان کرد: ایران در چند سال اخیر توانسته جایگاه خوبی را در علم دامپزشکی به دست آورد و اکنون پزشکان و متخصصان مجربی در حال فعالیت هستند.

کاتب با بیان اینکه در حال حاضر تعداد فارغ‌التحصیلان رشته دامپزشکی دو برابر نیاز کشور است، اضافه کرد: این آمار در حالی است که در ایران حدود ۲۳ مرکز دانشگاهی در رشته دامپزشکی وجود دارد.

وی گفت: ایران شش برابر کشورهای برتر در حوزه دامپزشکی دارای نیروی انسانی متخصص و دامپزشک است و در حال حاضر جزو کشورهای پیشرو در صادرات تولیدات دام و طیور هستیم.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ١٣٥٥١٨/
  • ٠٨:٣٢ - 1398/05/13/
  • تعداد بازدید: 41

خروج