چاپ
ارسال به دوست

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سمنان:

برگزاری جلسه ارتقاء کیفیت بهداشتی و تضمین سلامت تخم مرغ در سمنان

جلسه ارتقاء کیفیت بهداشتی و تضمین سلامت تخم مرغ در راستای بهبود و تقویت سیستم کنترل و نظارت دقیقتر بر روند تولید تا عرضه تخم ماکیان سالم و بهداشتی و رعایت زنجیره سرد و امکان ردیابی تخم ماکیان در تمامی مسیر زنجیره تولید تا مصرف یا ذخیره سازی آن در محل اداره دامپزشکی شهرستان سمنان برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سمنان، دکتر مهدی حقیان فر رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سمنان با اعلام این خبرافزود: جلسه ارتقاء کیفیت بهداشتی و تضمین سلامت تخم مرغ در راستای بهبود و تقویت سیستم کنترل و نظارت دقیقتر بر روند تولید تا عرضه تخم ماکیان سالم و بهداشتی و رعایت زنجیره سرد و امکان ردیابی تخم ماکیان در تمامی مسیر زنجیره تولید تا مصرف یا ذخیره سازی آن در محل اداره دامپزشکی شهرستان سمنان برگزار گردید .

وی در ادامه گفت: طرح شناسنامه دار کردن فرآورده های خام دامی که جزء برنامه 5 ساله می باشد نقش بسزایی در تامین امنیت غذایی و حفظ سلامت مصرف کننده دارد لذا این طرح در سالجاری و در فاز بندی های مختلف در طول سال به مرحله اجراء درمی آید .

نامبرده اضافه نمود:این جلسه که باحضور دست اندرکاران امر و سایر دستگاههای ذیربط در محل اداره دامپزشکی سمنان برگزار گردید اولین مرحله از این طرح جهت هماهنگی بین بخشی در طول سال می باشد و دراین جلسه نقطه نظرات تولید کنندگان و دستگاههای ذیربط مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت .

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سمنان افزود: بااجرای طرح فوق و طی هماهنگیهای صورت پذیرفته و استقبال تولید کنندگان امید آن می رود که در شش ماهه دوم سالجاری عرضه تخم ماکیان به صورت فله ای و غیربسته بندی در سطح شهر وجود نداشته و کلیه محصولات تولیدی در راستای این طرح دارای کدرهگیری و بسته بندی و شرایط بهداشتی لازم به مصرف کننده عرضه گردد .

دکتر حقیان فر در پایان مزایای این طرح را اشتغالزایی و حفظ بهداشت و سلامت عمومی و حقوق مصرف کننده برشمرد و ابراز امیدواری نمود با اجرای این طرح در سالجاری بتوان از لحاظ اقتصادی و اجتماعی به نتایج مطلوب دست پیدا کرد .

  • کد خبر: ٢٥٢٠١٠/
  • ١٠:٣٧ - 1399/02/27/
  • تعداد بازدید: 90

خروج