چاپ
ارسال به دوست

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سمنان:

ساخت یک باب حمام ضدکنه دامی در شهرستان سمنان

یک باب حمام ضدکنه دامی را در منطقه جنوب شهرستان سمنان ( چاه سنگو) از محل اعتبارات ارزش افزوده (روستاهای فاقد دهیاری) درسالجاری ساخته می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سمنان دکتر مهدی حقیان فر رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سمنان با اعلام این خبرافزود : انتقال بیماریهای دامی بویژه بیماریهای مشترک که میزبان واسط آن از طریق بندپایان به ویژه کنه ها انتقال پیدا میکند پیشگیری از تکثیر این موجودات نقش بسزائی در کنترل بیماریهای دامی دارد . لذا این اداره در راستای پیشگیری از بیماریهای منتقله از بندپایان بویژه بیماری زردی در گوسفندان و همچنین بیماری مشترک CCHF  ( تب کریمه کنگو) که همه ساله خسارت سنگینی را به صنعت دامپروری به خصوص در آستانه فصل گرما وارد می نماید ساخت یک باب حمام ضدکنه دامی را در منطقه جنوب شهرستان سمنان ( چاه سنگو) از محل اعتبارات ارزش افزوده (روستاهای فاقد دهیاری) درسالجاری دستور کار خود قرار می دهد .

وی در ادامه اضافه نمود: در سال قبل نیز از محل همین اعتبارات دوباب حمام ضدکنه دیگر در منطقه میان جاده و همیرد با اعتباری بالغ بر 110 میلیون تومان ترمیم و بهسازی گردید .

در پایان دکتر حقیان فر تاکید نمود: بااشاره به اهمیتی که سمپاشی های دوره ای تاثیر بسزایی در کاهش بیماریهای منطقه از کنه ها دارد ضمن تاکید به این موضوع از دامداران خواست همواره در واحدهای دامی خود حتی المقدور با مدیریت صحیح و برنامه ریزی مناسب به سمت و سوی پیشگیری از انواع بیماریها حرکت نمایند .

 

  • کد خبر: ٢٥١٧٤٣/
  • ١٢:١٤ - 1399/02/17/
  • تعداد بازدید: 73

خروج