• 1401/08/26 - 08:51
  • تعداد بازدید : 90
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان

۵۰ هزار دام سبک در رزمایش جهادی دامپزشکی واکسینه می شوند

دکتر حمیدرضا حسینی از انجام رزمایش جهادی دامپزشکی در ۴ محور واکسیناسیون، سمپاشی دام و جایگاه دام، آموزش ترویجی و ویزیت و درمان توسط دامپزشکان، کاردان و تکنسین دامپزشکی در سوم و چهارم آذر ماه خبر داد:

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سمنان، دکتر حمیدرضا حسینی مدیرکل دامپزشکی استان با اعلام این خبر افزود: رزمایش جهادی دامپزشکی در سوم و چهارم آذرماه برگزار می شود همچنین علاوه بر رزمایش مذکور، دامپزشکی استان سمنان در رزمایش جهادگران فاطمی(۲) از تاریخ ۲۸ آبان لغایت ۷ آذرماه شرکت کرده و در عرصه دامپزشکی به فعالیت جهادی خواهد پرداخت.

وی در ادامه با بیان این که رزمایش جهادی دامپزشکی در شهرستان دامغان و میامی برگزار خواهد شد؛ ابراز داشت: پنج کمیته پشتیبانی، فنی، فرهنگی، هماهنگی و کمیته اطلاع رسانی جهت برگزاری رزمایش تشکیل شده است.

ایشان با اشاره به حضور معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور و سایر مسئولین استانی در مراسم افتتاحیه رزمایش جهادی دامپزشکی استان سمنان، اظهار داشت: پس از افتتاحیه اکیپ های نظارتی عملیاتی در محل هایی که دام عشایری و روستایی وجود دارد و نیازمند خدمت هستند مستقر خواهند شد.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن روستاهای جنوب دامغان در این رزمایش، گفت:۱۱ منطقه بالغ‌ بر ۱۳۲ دامداری با جمعیت بیش از ۲۰ هزار دام سبک مورد ویزیت، واکسیناسیون و سمپاشی قرار خواهند گرفت.

وی افزود: در شهرستان دامغان بیش از ۱۷ اکیپ نظارتی-عملیاتی و پشتیبانی فعال شده و بالغ بر ۱۵۰ هزار متر مربع از جایگاه دام را سمپاشی و بیش از ۲۰ هزار راس دام سبک را واکسیناسیون خواهند کرد. همچنین مباحث آموزشی و ترویجی در روستاهای هدف ارائه خواهد شد.

دکتر حسینی با اشاره به کمک گرفتن از ظرفیت های بین بخشی، خاطرنشان کرد: بسیج اقشار با محوریت بسیج سازندگی به صورت بین بخشی در کنار اکیپ‌های تخصصی به برگزاری رزمایش جهادی دامپزشک کمک خواهند کرد.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان در ادامه بیان کرد: مجموع از ۱۱۰ نفر در روز در قالب بیش از ۵۵ اکیپ عملیاتی و نظارتی بر اساس شرح وظایف تعریف شده در رزمایش جهادی دامپزشکی به فعالیت می‌پردازند. همچنین بیش از ۳۰ نفر از دانشجویان بسیجی رشته دامپزشکی در مقاطع مختلف تحصیلی در امر ویزیت آموزش و ترویج در این رزمایش مشارکت می کنند.

وی با اشاره به رسیدگی به ۱۷ منطقه و بیش از ۳۰۰ دامداری طی رزمایش در شهرستان میامی، عنوان کرد:در این رزمایش بیش از ۳۰ هزار دام واکسینه و افزون بر ۳۰۰ هزار متر مربع جایگاه دام سمپاشی خواهد شد.

دکتر حسینی در ادامه بیان کرد: در سایر شهرستان های استان فعالیت جهادی دامپزشکی در قالب رزمایش جهادگران فاطمی(۲) انجام خواهد گرفت.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با بیان این که تعداد ۴۵۰۰ واحد از ۳۰ نوع داروی دامپزشکی در این رزمایش استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: مقدار ۶۰۰ لیتر سمّ و ۳۰ دستگاه سمپاش جهت سمپاشی جایگاه های دام و دام ها در نظر گرفته شده است.

دکتر حسینی در پایان با اشاره به ویزیت و درمان رایگان دام ها توسط اساتید و جهادگران دامپزشکی، عنوان کرد: با توجه به فصل و نیاز منطقه عشایری و روستایی، به خصوص داروهای آنتی بیوتیک و ضد انگل در رزمایش جهادی جهت درمان دام ها در نظر گرفته شده است.

  • گروه خبری : اخبار اصلی اسلایدر اصلی
  • کد خبر : 294498
کلمات کلیدی
saeed khabbaz

saeed khabbaz

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه