• 1401/11/01 - 07:50
  • تعداد بازدید : 37
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای طیور اداره کل دامپزشکی استان

هشدار درخصوص اقدامات پیشگیرانه کنترل بیماریها در فصل سرما

دکتر علی جاوید پور توجه به اصول مدیریت پرورشی و همچنین تقویت سیستم ایمنی طیور را ضامن پیشگیری از بیماریها و خسارت در واحدهای صنعتی و پرورشی عنوان نمود:

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سمنان، دکتر علی جاوید پور رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای طیور ، زنبور عسل و کرم ابریشم و آبزیان اداره کل دامپزشکی استان با اعلام این خبر افزود: یکی از موضوعات اساسی در خصوص پرورش طیور در واحدهای صنعتی تهویه مناسب می باشد و اهمیت این مهم در فصول سرد سال و در مواقعی که برودت هوای سرد حاکم در منطقه می باشد دو چندان می شود .

وی در ادامه گفت: لذا مرغداران باید در واحدهای پرورشی خود سیستم اتوماسیون را اجرا نمایند و در صورت عدم در اختیار داشتن این سیستم آموزش های لازم را به سرپرستان حاضر در واحد پرورشی ارائه نمایند و به صورت مستمر نظارت لازم را بعمل آورند .

ایشان اضافه نمود: علاوه بر توجه به ایجاد تهویه مناسب در سالن های پرورشی جهت پیشگیری از بیماریهای تنفسی واگیر دار طیور از جمله نیوکاسل آنفلوانزا ، برونشیت و ... استفاده از واکسنهای مناسب یک امر ضروری است و به کلیه مرغداران منطقه پیشنهاد می گردد با استفاده از واکسنهای نیو کاسل دارای سویهG7 و همچنین واکسنهای برونشیت دارای سویه واریانت 2 از بیماری های تنفسی جلوگیری نمایند و با نظر دکتر دامپزشک واحد خود نسبت به مصرف دز یادآور واکسنهای مورد نیاز اقدام نمایند .

وی یادآور شد: تاکنون موردی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سطح استان گزارش و یا شناسایی نگردیده است .

در پایان دکتر جاوید پور از کلیه مرغداران منطقه در خواست نمود: در صورت رخداد بیماری و یا تلفات غیر عادی مراتب را باقید فوریت به اداره دامپزشکی شهرستان و یا دامپزشک واحد خود گزارش نمایند .

  • گروه خبری : اخبار اصلی اسلایدر اصلی
  • کد خبر : 296461
کلمات کلیدی
saeed khabbaz

saeed khabbaz

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه