• 1399/01/18 - 12:57
  • تعداد بازدید : 273
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس اداره بهداشت ومدیریت بیماریهای طیور، زنبور عسل وآبزیان اداره کل دامپزشکی استان:

هشدار به مرغداران گوشتی که طیور خود را بیش از سن تعیین شده درواحد های پرورشی نگهداری می نمایند

نگهداری طیور پیش از سن تعیین شده مخاطرات زیادی را به همراه دارد و می تواند باعث ماندگاری عوامل بیماریهای ویروسی و ... در واحدهای پرورشی شود و علاوه بر این تیتر ناشی از واکسیناسیون برعلیه بیمایهای واگیردار طیور با افزایش سن کاهش می یابد

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سمنان، دکتر علی جاویدپور رئیس اداره بهداشت ومدیریت بیماریهای طیور، زنبور عسل وآبزیان  اداره کل دامپزشکی استان با اعلام این خبر افزود: برنامه های کنترلی و پیشگیرانه صورت گرفته از جمله برنامه های واکسیناسیون بر اساس مباحث علمی و فنی تا زمان مشخصی می تواند اثرگذار باشد و در صورت نگهداری طیور در واحدهای پرورشی بیش از سنین تعیین شده جهت دوره پرورش می تواند منجر به خسارات و مشکلات جبران ناپذیری در واحدهای پرورشی گردد.
وی در ادامه اضافه نمود: نگهداری طیور پیش از سن تعیین شده مخاطرات زیادی را به همراه دارد و می تواند باعث ماندگاری عوامل بیماریهای ویروسی و ... در واحدهای پرورشی شود و علاوه بر این تیتر ناشی از واکسیناسیون برعلیه بیمایهای واگیردار طیور با افزایش سن کاهش یافته و می تواند منجر به تلفات حتی 100 درصدی در واحدها شود.
در پایان دکتر جاویدپور افزود: در راستای افزایش بهره وری و کنترل و پیشگیری از بیماریهای طیور و بهداشت عمومی، مرغداران باید از نگهداری بیشتر از سن نگهداری تعیین شده خودداری نمائید درضمن اینکه مرغداران باید توجه داشته باشند که پرداخت خسارات از طرق بیمه محصولات کشاورزی تا سن مشخصی انجام می شود.

  • گروه خبری : گروه های مطالب,اخبار اصلی اسلایدر اصلی,هشدارهای بهداشتی
  • کد خبر : 250883
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال سمنان

admin ادمین پورتال سمنان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه